Design led lámpa Wifi azaz MyLifi – Internetezz elektromágneses sugárzás szennyezése nélkül. Internet kapcsolat fénysugárzással
Ez a jópofa design led lámpa egy egyszerű állítható asztali alumínium lámpának tűnik, azonban sokkal több ennél. A Oledcomm MyLifi technológiáját használó asztali led lámpa segítségével internetkapcsolatot létesíthetünk a fény segítségével.
Igen jól olvastad ez a led lámpa nem csak világít hanem internet kapcsolatot is biztosít a számítógéped számára, így elhagyhatod a hagyományos Wifi-t ha nem szeretnél rádió sugárzás által szennyezett szobában üldögélni.
A Light Fidelity, más néven Li-Fi vezeték nélküli internetátviteli technológiát még 2005-ben találta fel az Oledcomm alapítója Suat Topsu. Ezt a technológiát építették most be egy asztali design led lámpába.
A technológia led lámpák segítségével azok fényével tud internet átvitelt létrehozni. A feltöltés akár 10 MB/s sebességgel, a letöltés pedig még ennél is gyorsabban, akár 13 MB/s sebességgel is történhet. Így a technológia tökéletesen alkalmas arra, hogy az általános Wifi rootereket kiváltsa.
A használathoz szókség van egy adó-ra ami esetünkben ez a led lámpa és egy vevőre is amit usb-n keresztül csatlakoztathatunk bármilyen informatikai eszközhöz. Természetesen a technológia nem csak asztali lámpával tud működni, így akár irodákban is használható az általános világítással egybekötve.
Azon túl hogy kiküszöbölhető az elektromágneses sugárzás és szennyezés további nagy előnye a technológiának a biztonság. Az adatok a fénnyel kerülnek közvetítésére, így a hálózat nem lehallgatható sem a szomszéd szobából sem az utcáról…
A led lámpa fénye a 2200 k és 6500 k közötti meleg fehér tónusban állítható egy applikáció segítségével. Ugyan ezzel az applikációval a fényerő is testreszabható, akár 650 Lumenes fényerőig.
Sajnos a technológia most kezd csak a használatra megérni, ezt az asztali led lámpát még nem, de hamarosan akár mi is megvehetjük. A kezdeti techológiákra jellemzően az ára még egy kicsit magas. Várhatóan úgy 840 dollár (240.000) Ft. körül indul majd. Azonban talán azoknak akiknek fontos a biztonság vagy a környezetükben tapasztalható elektromágneses szennyezés mértéke, még így is megéri!
[ninja-inline id=10480]