Az apró tárgyak, kiegészítők rendszerezése bizony nagy fejtörést okozhat a mindennapokban! Inspirációink segítenek, hogy hogyan is tároljuk őket, természetesen dekoratív és praktikus módon! A saját kezűleg készített tárolók nagy segítséget jelenthetnek és számos bosszúságtól kímélhetnek meg minket!
A kreatív tárolók elkészítéséhez pontos leírást adunk, hogy könnyen megvalósíthatóak legyenek a kézműves tárgyakkal még csak ismerkedőknek is!
A család legkisebb tagjai is csatlakozhatnak az alkotáshoz, ezek az inspirációk egyszerűen megvalósíthatóak, és költséghatékonyak!
1. Mágneses tányérkák
Kellékek: mágneses lemezek, színes fémfesték (barkácsboltokban beszerezhetőek)
A mágneses felületet fessük le színes fémfestékkel! Ezután tárolhatunk bennük gémkapcsokat, hajcsatokat, apróbb kellékeket! A tányérkákat felrakhatjuk a hűtő oldalára, vagy bármilyen fém felületű bútorra!
2. Csillogó parafa kör
Kellékek: kör alakú parafa edényalátét, ragasztó (technocol is megfelelő), csillámpor, ragasztószalag gurigák
A parafa alátétet ragasztózzuk be, és még száradás előtt oszlassunk el rajta egyenletesen csillámport! Hagyjuk megszáradni! Utána ragasszuk fel rá az üres gurigákat, nekünk tetsző elrendezésben! A gurigákba tárolgatunk sminktermékeket, ékszereket, a parafába pedig tűzhetünk brossokat, fülbevalókat!
3. Fülbevaló tároló képkeret
Kellékek: képkeret, fémháló, tűzőgép
A kiválasztott képkeret hátuljára tűzzük fel a fémhálót! Akasszunk a hálóra ékszereket, fülbevalókat, és díszítsük vele a lakás bármely helyiségét!
4. Só-liszt mágnesek
Kellékek: egy csésze liszt, egy fél csésze só, fél csésze hideg víz, apró mágnes körök
A lisztből, sóból, vízből készítsük el a gyurmát! Nyújtsuk ki a kívánt vastagságúra, ügyeljünk arra, hogy se túl vékony, se túl vastag ne legyen! Vágjuk ki a kívánt formákat a gyurmából, használhatunk akár mézeskalács szaggatót is! Száradás után erősítsük a hátoldalukra a mágnest! Kifesthetjük az elkészült alakzatokat, vagy tűhegyű filccel írhatunk is rájuk!
Tipp: A még meg nem száradt gyurmába keverhetünk színes temperát is, vagy nyomhatunk a formákba apróbb kagylókat, gyöngyöket!
5. Képkeret fogas
Kellékek: egy tetszőleges alakú farost lemez, színes fogasok, csavarok, fúrógép, akril festék, lakk
A falemezt fessük le a választott színű festékkel, majd száradás után kezeljük a felületet lakkal! Ezután helyezzük el rajta a fogasokat a kívánt elrendezésben, és rögzítsük őket csavarokkal! Tárolhatunk a fogasokon esernyőt, sálakat, cipőkanalakat, tökéletes kiegészítő lehet az előszobába!
6. Ceruzás doboz
Kellékek: papírdoboz, papírgurigák, színes papír, ragasztó
A papírdobozt vonjuk be a színes, mintás pappírral! Ezután helyezzük el benne a papírgurigákat, és kész is a ceruzatartó dobozkánk! Kézműves és gyerekfoglalkozásokon nélkülözhetetlen darabbá válik ez az egyszerű tároló!
7. Harisnyacsipeszek
Kellékek: fa csipeszek, ragasztópisztoly, mérőszalag
A gardrób vagy szekrény kiválasztott felületére mérjük ki a csipeszek magasságát, illetve azt is, hogy meddig tartson a ,,csipesz sorozat”! Ha ezzel elkészültünk, az egyenes vonal mentén rögzítsük a ragasztópisztollyal a csipeszeket szorosan egymás mellé! Akasszuk fel rá a harisnyákat, kendőket!
8. Parafadugó tábla
Kellékek: farost lemez,parafadugók, ragasztópisztoly
A falemezre ragasszuk fel a parafadugókat szorosan egymás mellé! Természetesen bármilyen elrendezésben felerősíthetjük őket, csak arra ügyeljünk, hogy szorosan egymás mellett helyezkedjenek el a parafadugók, ne legyenek nagyobb rések a darabok közt! Az elkészült táblát bárhova rögzíthetjük, felakaszthatjuk a falra is, nagyon egyedi és dekoratív üzenőtáblaként funkcionál majd!
Forrás: Architecturendesign
[ninja-inline id=10480]