Izgalmas élettér – fáradt részletek nélkül.
A minimalista stílus a lakberendezés egyik legnépszerűbb, az utóbbi években pedig uralkodó irányzata. A méltán népszerű megoldásnak vannak megingathatatlan rajongói, de akadnak olyanok is, akik szerint könnyen unalmassá, személytelenné, szürkévé válik ettől az otthonunk. Akik így gondolják, az eklektikus stílusban megtalálhatják a számításukat; a különféle irányzatokból, korszakokból, stílusokból gondosan összeválogatott berendezési tárgyakkal jóval mozgalmasabb összképet alakíthatunk ki, mint a minimalista tárgyakkal.
Akárhogy is döntünk, az RS Bútor áruházainak a kínálatában biztosan találunk kedvünkre való bútorokat, amiket a legeltérőbb stílusokban is fel tudunk használni. A letisztult, funkcióra fókuszáló darabok mellett gazdagabb, díszesebb darabokat is felfedezhetünk, akár ezek ötvözésével is belevághatunk az új világ felfedezésébe.
Az eklektika nem könnyű műfaj: a zsúfoltság elkerülése, a megfelelő arányok eltalálása, a válogatás precízsége határozza meg a sikerünket, amiben a lágy és merev, a klasszikus és modern, a visszafogott és a merész jól megférnek egymás mellett, sőt, csak együtt működnek igazán. Ennek ellenére sem igaz az eklektikus otthonokra, hogy kaotikusak lennének, hiszen nem a tárgyak halmozásáról, a stílusok gyűjtéséről van szó, hanem ezek olyan kombinációjáról, összeválogatásáról, ami egyedi és szokatlan, de mégis szép és kényelmes eredménnyel jár. Az eklektikus otthon nem műterem, de nem is csak a komfortra fókuszál. Egyszerre praktikus és végtelenül látványos, váratlan.
A textúrák, színek, formák, illetve a stílusok, korszakok vegyítése úgy működhet igazán, ha egységes hátteret alapot választunk. Ennek meghatározása – fal, padló – már csak rajtunk áll. Akármennyire sokszínű is lesz az otthonunk, legyenek kiemelkedő darabok, pontosabban olyan hangsúlyos elemek, amik kicsit több figyelmet vonzanak. Arra érdemes ügyelni, hogy a színek valamelyest összhangban legyenek egymással, mert bár a maximalizmus imádja vegyíteni a legkülönfélébb színeket és mintákat, ahhoz nem essünk túlzásokba, nem árt, ha egy fő fűzérre felfűzve bontakozik ki a részletgazdagság.