Az újfajta felhőkarcoló nem a földből nő majd az ég felé, hanem egy föld-körüli pályán keringő mesterséges aszteroidáról függ a föld felett.
Talán elsőre hihetetlennek hangzik de a New York-i Clouds Sao már bemutatta azt a legmagasabb felhőkarcoló díjat simán bezsebelő tervét, ahol az épület egy mesterségesen föld körüli orbitális pályára állított aszteroidára van rögzítve és így függ a föld felett.
Ez az ötlet és terv már jócskán túlmutat a fantáziavilágon, egyáltalán nem Sci-fi, hiszen akár a következő pár évtizedben meg is valósítható. Nem kell már sok minden hogy a legmagasabb felhőkarcoló titulust ez a felhőkarcoló, az Analemma torony viselhesse. Nevét (Analemma) a jövőbeni föld feletti 8-ast utánzó útjáról kapta.
Az újfajta felhőkarcoló terve részletesen kidolgozásra került. Az egyik érdekes részlet, miszerint a lakók akár ejtőernyővel is közlekedhetnének a földre.
A legmagasabb felhőkarcoló az űrben van lehorgonyozva
Bár ez lenne a világ legmagasabb felhőkarcolója mi mégis kicsit csalásnak véljük ezt. Az ötlet az angol nevén Universal Orbital Support System (UOSS)-re épül. Azaz arra, hogy egy aszteroidát mesterségesen föld körüli pályára állítanak. Erre a föld körül keringő aszteroidára pedig “bármit” lehet rögzíteni, így akár ezt az épületet is.
Az UOSS már nem Scifi a Nasa 2021-ben tervezi az Asteroid Redirect Mission-t amivel szeretné bizonyítani hogy lehetséges. Végeredményként egy aszteroidát szeretnének hold körüli pályára állítani.
A tervezők úgy képzelik hogy az épületet Dubai-ban kellene megépíteni, mivel ott a legnagyobb szakember gárda és a tapasztalat ehhez. Ezzel a költségeket is csökkentenék.
Érdekes, hogy a felhőkarcoló nem egy helyben függene hanem az észak és dél-amerikai kontinens felett egy 8-as alakot írna le 24 óra alatt és így érintene városokat. Természetesen 13-órakor nem máshol mint New York -felett lebegne.
+40 perc nappal és kész felhőkarcoló modulok
Az épület elemeit kész modulokból állítanák össze amik a földön készülnének el és felhúznák őket a függesztő sodronyokra. Ez azért is fontos mert az elem elhelyezkedésétől függően más-más nyomás és meteorológia viszonyok vannak amikhez igazodni kell.
A föld görbülete miatt a felső lakó egységekben 40 perccel tovább tartana a nappali bevilágítás. Az ablakok mérete is változik attól függően, hogy hol helyezkedik el ami a már említette légnyomás és a ház saját erői miatt szükségesek.
A világ legmagasabb felhőkarcolója nem csak magas hanem önellátó is lenne, hiszen az áramot az ürben lévő napelemekről, a vizet pedig az elfogott felhőkből és esővízzel töltenék fel.